Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Identifikohet pengmarrësi në Qipro, profesor nga Atlanta me probleme mendore

Identifikohet pengmarrësi në Qipro, profesor nga Atlanta me probleme mendore
March 29
09:17 2016

Mediat e huaja kanë bërë të mundur marrjen e informacioneve të reja për sa i përket rrëmbimit të avionit në Qipro.

Bëhet me dije se pengmarrësi është një 59-vjeçar, profesor në Atlanta, i quajtur Ibrahim Samaha, dhe është baba i 4 fëmijëve.

Sipas autoriteteve, ai nuk është terrorist, por një i sëmurë mendor, i cili kërkon patjetër azil politik në Qipro dhe kërkon kontakt me ish-gruan e tij, e cila jeton aty. Gjithashtu nuk kishte eksplozivë dhe gjithçka ishte e trilluar nga rrëmbyesi.

Tanimë janë liruar edhe personat e ekuipazhit si dhe 5 qytetarët me kombësi të huaj.

Etiketimet
Shperndaje