Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

I vë zjarrin bashkëshortit pasi kuptoi se i kishte përdhunuar vajzën

I vë zjarrin bashkëshortit pasi kuptoi se i kishte përdhunuar vajzën
July 13
14:22 2016

Kur Tatanysha Hedman zbuloi se bashkëshorti i saj 52 vjeç kishte abuzuar seksualisht me vajzën e saj nuk bëri gjë tjetër veçse mori në dorë “frerët” e situatës.

Nëna 40-vjeçare përfitoi nga rasti kur bashkëshorti i saj po flinte, e leu me benzinë dhe më pas i vuri flakën. “Ta gjuaja me armë do të ishte “e këndshme” për të”, – tha Hedman për policinë.

Ndërkohë, Vincent Philips nuk ka vdekur nga plagët e marra, por është plagosur rëndë. Plagët nga zjarri nuk janë i vetmi shqetësim për të sepse i duhet të vuajë edhe një akuzë për abuzim seksual të shkallës së parë.

Hedman, nga ana tjetër, përballet me akuzën e tentativës së vrasjes dhe me akuzën “Arsen” (akuzë që ngrihet në SHBA kur dikush tenton të vrasë dikë duke i vënë zjarrin).

Aktualisht Hedman po pret gjykimin në paraburgim.

Komento
Etiketimet
Shperndaje