Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Hollywood-i sytë tek shpella ku mbetën të bllokuar 12 fëmijët, plane për një film

Hollywood-i sytë tek shpella ku mbetën të bllokuar 12 fëmijët, plane për një film
July 11
15:01 2018

Historia 2 12 fëmijëve që mbeten të bllkuar në një shpellë në Tajlandë së bashku me tranjerin e tyre ishte tema e ditës për të gjithë botën  për 2 javë derisa erdhi edhe shpëtimi i tyre.

Ekipet filmike amerikane të Hollywoodit edhe në momemtin e operacionit të shpëtimit ishin të pranishëm aty sepse mendojnë të bëjnë një film në lidhje me ngjarjen e cila ishte mjaft prekëse.  Producentët e Hollywoodit ndërkohë që zhytësit po shpëtonin fëmijët ata kishin nisur projektimit e filmit.  Ortaku i kompanisë filmike Pure Flix, Michael Sctt u shpreh  për agjencinë AAP se ai e shihte historinë e fëmijëve si një sukses të madh.

 

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje