Blitz

 Breaking News

Himarë, Forca Detare shpëton jahtin luksoz gjerman

Himarë, Forca Detare shpëton jahtin luksoz gjerman
August 08
10:44 2016

Moti i keq ka shkaktuar shkëputjen e një jahti nga bankina e Batonit në Himarë. Mësohet se në sajë të ndërhyrjes së anijes P 03 të Rojës Bregdetare është shpëtuar mjeti luksoz. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes, jahti luksoz “Capricorn”, pa njerëz në bord, lundronte në gjendje të lirë 1.5 milje travers Himarës.

Evakuimi i mjetit lundrues u krye në Porto Palermo dhe më pas iu dorëzua pronarit me kombësi austriake Konrad Josef Woller. /Blitz.al/

Tags
Share