Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Hidhet shorti i Europa League, ja skuadrat e ndara në 12 grupe

August 26
14:02 2016

Shorti i Europa League për sezonin e ri 2016-2017, është hedhur sot në Monako. Bëhet fjalë për 48 skuadra të ndara në 12 grupe. Hedhja e këtij shorti vjen një ditë pas shortit për grupet e Champions League.

Grupi A: Manchester United, Fenerbahce, Feyenoord, Zorya Luhansk

Grupi B: Olympiacos, Apoel Nicosia, Young Boys, Astana

Grupi C: Anderlecht, St Etienne, Mainz, Qabala

Grupi D: Zenit, AZ Alkmaar, Maccabi Tel Aviv, Dundalk

Grupi E: Viktoria Plzen, Roma, Austria Vienna, Astra (not Ëest Ham)

Grupi F: Athletic Bilbao, Genk, Rapid Vienna, Sassulo

Grupi G: Ajax, Standard Liege, Celta Vigo, Panathinaikos

Grupi H: Shakhtar Donetsk, Braga, Gent, Konyaspor

Grupi I: Schalke, Salzburg, Krasnodar, Nice

Grupi J: Fiorentina, PAOK, Slovan Liberec, Qarabag,

Grupi K: Internazionale, Sparta Prague, Southampton, Hapoel Beer Sheva

Grupi L: Villarreal, Steaua Bucharest, Zurich, Osmanlispor

/Blitz.al/

Komento
Etiketimet
Shperndaje