Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Hidhet shorti i Champions League. Mësoni përballjet më të forta të skuadrave europiane

Hidhet shorti i Champions League. Mësoni përballjet më të forta të skuadrave europiane
August 24
20:04 2017

Në Monaco të Francës është hedhur shorti i fazës në grupe të kompeticionit më të lavdishëm europian, Uefa Champions League. 32 skuadrat më të mira të kontinentit kanë njohur kundërshtarët e tyre në shortin që si gjithmonë përcaktoi 8 grupe me nga 4 pjesëmarrës. Përballjet më të forta mendohet të jenë ato të grupeve C dhe D me skuadra si në vijim:

Grupi A

Benfica

Manchester United

Basel

CSKA-Moscow

Grupi B

Bayen Munchen

Paris Saint-Germain

Anderlecht

Celtic

Grupi C

Chelsea

Atletico Madrid

Roma

Qarabak

Grupi D

Juventus

Barcelona

Olympiakos

Sporting Lisbona

Grup E

Spartak Moskow

Sevilla

Liverpool

Maribor

Grupi F

Shakhtar

Manchester City

Napoli

Feynord

Grupi G

Monaco

Porto

Besiktas

Leipzig

Grup H

Real Madrid

Borusia Dortmund

Tottenham

Apoel

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje