Blitz

 Breaking News

Helmoi vjehrrën me fotoksinë, jepet dënimi për nusen që rrëfeu krimin tek hoxha

Helmoi vjehrrën me fotoksinë, jepet dënimi për nusen që rrëfeu krimin tek hoxha
November 12
14:10 2019

Dy vjet pas ngjarjes, jepet dënimi për nusen që helmoi vjehrrën me fostoksinë dhe më pas e rrëfeu krimin tek hoxha.

Gjykata për Krime të Rënda ka dhënë sot vendimin duke dënuar me 32 vite burg Marjana Cmetën për vrasjen e vjehrrës së saj Lirije Lami. Edhe gjatë seancës së sotme, Marjana Cmeta mohoi akuzën duke deklaruar se është e pafajshme përballë vetes dhe Zotit.

Ngjarja
Vrasja ka ndodhur në datën 30 prill të 2017-ës. Në atë kohë, Çmeta ishte tetë muajshe shtatzënë dhe mendonte si ta mbyste vjehrrën. Marrëdhënie jo e mirë që kishte me Lirien aso kohe 47-vjeçe që mendonte se ishte pikërisht ajo shkaktarja që martesa e saj nuk po shkonte mirë.

Burimi: Balkanweb

Share