Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Hahn bën thirrje: Hapni negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë!

Hahn bën thirrje: Hapni negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë!
December 16
13:09 2017

 

Komisioneri Hahn, përgjegjës për Fqinjësinë dhe Zgjerimin në BE ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Greqi, ku ka zhvilluar një sërë takimesh me zyrtarë vendas.

Teksa mbante fjalimin e tij, Hahn ka prekur edhe çështjen e antarësimit të shteteve fqinje të Greqisë në BE.

“Bashkimi Europian ka shume pak influence ne vendet e Ballkanit përpara hapjes se negociatave. Por do të kemi shumë influencë gjatë negociatave. Prandaj jam kaq i vendosur për të hapur negociatat sa me shpejt me Shqipërinë dhe Maqedoninë”, – është shprehur komisioner europian. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje