Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Habit Donald Trump! Zgjedh një grua në krye të republikanëve dhe një homoseksual në OKB

Habit Donald Trump! Zgjedh një grua në krye të republikanëve dhe një homoseksual në OKB
November 15
09:04 2016

Duket se presidenti Donald Trump po përpiqet të zbusë qëndrimet e tij të ashpra kundër disa target-grupeve gjatë fushatës, si dhe të ndreqë disa nga mendimet e tij pas fushatave të shumta që janë bërë kundër fitores.

Ai ka vendosur të zgjedhë një grua në krye të Partisë Republikane, Ronna Romney McDaniel, ndërsa për të përfaqësuar SHBA-të në OKB ai ka zgjedhur një homoseksual, Richard Gren, i cili jo vetëm që nuk e ka fshehur seksualitetin e tij, por është edhe ndër aktivistët kryesorë të këtij komuniteti. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje