Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Gunther Krichbaum në Tiranë: 7 kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria

Gunther Krichbaum në Tiranë: 7 kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria
November 24
13:18 2016

Gunther Krichbaum ka ardhur sot në Tiranë, ku do të takojë kryeministrin Edi Rama dhe më pas do të ketë një konferencë për shtyp rreth orës 16:00.

Sipas Balkanweb, sot do të bëhen të ditura 7 kushte të cilat Shqipëria nuk i ka përmbushur për çeljen e negociatave për anëtarësimin e saj në BE, çka mund të sjellë një votë kundër të Gjermanisë për hapjen e negociatave që pritej të hapeshin në dhjetor. Këto kushte do të bëhen të ditura sot në konferencën për shtyp në Tiranë nga kreu i Komisionit për Çështjet Europiane në Bundestag.

Krichbaum është kryetari i Komisionit Parlamentar për Çështjet e EU-së, një komision përgjegjës për çështjet themelore të integrimit europian./Blitz.al/

Shperndaje