Blitz

 Breaking News

Greqia goditet nga dy tërmete

Greqia goditet nga dy tërmete
August 26
19:58 2016

Athina dhe disa ishuj janë tronditur ditën e sotme nga dy tërmete. Një tërmet i magnitudës 4 ballë i shkallës Rihter u regjistrua në orën 16:37 (sipas orës lokale).

Mediat vendase bëjnë të ditur se epiqendra e tërmetit ishte vendosur 37 km në jug të ishullit grek të Skyros me thellësi fokale 5 km. Tërmeti në perëndim të ishullit të dytë më të madh të Greqisë, Evia, u ndje edhe në Attica.

Ky është tërmeti i dytë pas atij me magnitudë 3.6 ballë që u ndje orët e para të mëngjesit të sotëm. /Blitz.al/

Tags
Share