Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Gramoz Ruçi përjashton Flamur Nokën

Gramoz Ruçi përjashton Flamur Nokën
October 12
11:38 2017

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka është përjashtuar ditën e sotme nga seanca plenare e Kuvendit.

Ky vendim erdhi fill pasi opozita tentoi të bllokonte foltoren, ku kryeparlamentari Gramoz Ruçi i ka prerë fjalën ish kreut të PD-së, Sali Berisha.

Duket se Noka i ka dalë në mbrojtje Berishës dhe gjithë opozita ka bllokuar foltoren e Kuvendit.

“Kur pushton foltoren, merr fjalën, pengon diskutonit dhe pengon ata, pasi të kamë dhënë vërejtën 3 herë, përjashtohesh nga seanca”, tha kryeparlamentari Gramoz Ruçi./Blitz.al

Komento
Shperndaje