Blitz

 Breaking News

Grabitje me armë në Greqi, ja kush janë dy shqiptarët e arrestuar

Grabitje me armë në Greqi, ja kush janë dy shqiptarët e arrestuar
June 24
17:25 2016

Mediat greke kanë publikuar ditën e sotme të dhënat e dy shqiptarëve që u arrestuan nga policia greke më 2 qershor. Shtetasit Gerti Meto dhe Ilir Bino akuzohen për kryerjen e dy grabitjeve me armë në Anoiksi dhe Agio Stefano të Greqisë.

Sipas mediave vendase, të arrestuarit nuk vepronin vetëm, por në bashkëpunim me dy shqiptarë të tjerë, emrat e të cilëve s’bëhen të ditur. Këta të fundit janë shpallur në kërkim.

Tags
Share