Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Grabitje me armë, arrestohet në Gjermani vëllai i Enkelejd Alibeajt

Grabitje me armë, arrestohet në Gjermani vëllai i Enkelejd Alibeajt
April 09
10:34 2016

Vëllai i kreut të Departamentit të Rendit dhe Sigurisë në PD, Enkelejd Alibeaj, është vënë në pranga në Hahn të Gjermanisë. Policia kriminale njoftoi se më 7 prill, shtetasi Taulant Alibeaj u arrestua pas një vjedhjeje me armë. Mësohet se ai nuk njihej në sistemin gjerman, por ishte i regjistruar si Xhavit Morrnica.

Gjatë marrjes në pyetje, Alibeaj ka deklaruar se ishte inspektor i policisë kriminale dhe punonte për Policinë e Tiranës. Bëhet e ditur se ai tregoi edhe një kartë identiteti italiane, sipas së cilës punonte për Ministrinë e Financave

Etiketimet
Shperndaje