Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Grabitësit çajnë murin e bankës, tentojnë të vjedhin kasafortën

Grabitësit çajnë murin e bankës, tentojnë të vjedhin kasafortën
August 08
09:30 2016

Një tentativë grabitje është shënuar mbrëmjen e djeshme në ish-Bllok, në rrugën “Ismail Qemali”. Mësohet se grabitësit kanë tentuar të vjedhin bankën duke krijuar një vrimë 50 cm të thellë.

Burime të policisë shprehen se në pamje të parë, kasaforta duket e paprekur, por pritet ardhja e punonjësve të bankës për të verifikuar nëse është kryer vjedhje apo ka mbetur në tentativë.

Policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka nisur hetimin për zbardhjen e saj. /Blitz.al/

Komento
Etiketimet
Shperndaje