Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Gjykata e Tiranës dënon me burg Ismail Morinën

Gjykata e Tiranës dënon me burg Ismail Morinën
July 15
12:21 2016

Këtë të premte Gjykata e Tiranës ka pezulluar vendimin për shërbim prove ndaj shtetasit Ismail Morina i njohur ndryshe si Ballist Morina.

Gjykata e ka dënuar me 1 vit e 4 muaj burg për veprën penale të armëmbajtjes pa leje.

Morina u bë i njohur për opinionin publik pas ngritjes së dronit me flamurin “authoctonus” në stadiumin e Beogradit në tetor të vitit 2014 gjatë ndeshjes Shqipëri-Serbi.

Shperndaje