Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Gjuta në gjyq për dhunën ndaj babait: Jam i papërgjegjshëm mendërisht

Gjuta në gjyq për dhunën ndaj babait: Jam i papërgjegjshëm mendërisht
September 21
16:03 2016

Nga Anduena Llabani

I akuzuar si truri i sulmeve me tritol ndaj pronës së familjes Tahiri, ka pretenduar sot në sallën e gjykatës së Tiranës se është edhe i papërgjegjshëm mendërisht.

I akuzuar për dhunë ndaj babait të tij, Vladimir Gjuta kërkon lirimin nga qelia e burgut.

Gjykata vendosi të hapë sot procesin penal, duke u dhënë kohë palëve të paraqesin para saj provat që ngrenë në pretendimet e tyre. Një prej tyre është edhe kartela mjekësore, e cila pritet të vërtetojë nëse i dyshuari Gjuta vuan ose jo nga çrregullime të personalitetit./Blitz.al/

Shperndaje