Blitz

 Breaking News

Gjuriç kundërshton Mustafën: Këtë të diel, Vuçiç do të vizitojë Kosovën

Gjuriç kundërshton Mustafën: Këtë të diel, Vuçiç do të vizitojë Kosovën
April 01
16:14 2016

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, është shprehur i bindur se kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, do e vizitojë Kosovën. Gjatë vizitës në pjesën veriore të Kosovës, ai tha më tej se kryeministri serb do të vizitojë disa ndër vendet e banuara me shumicë serbe, shkruan “lajmi.net”.

Gjatë vizitës të planifikuar për të dielën, pritet që ai të vizitojë Zuvin Potokun dhe vende të tjera. Aktualisht, në veri të Kosovës janë vendosur postera dhe billboard-a ku i urohet mirëseardhja kryeministrit të Serbisë.

Tags
Share