Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Gjirokastër – Tërmetet e njëpasnjëshme, banorët kalojnë gjithë natën në rrugë!

Gjirokastër – Tërmetet e njëpasnjëshme, banorët kalojnë gjithë natën në rrugë!
October 16
09:19 2016

Prej orës 23:00 deri në mëngjesin e ditës së sotme, kanë rënë rreth 7 tërmete të forta në pjesën e poshtme të Gjirokastrës. Diçka e tillë nuk ka ndodhur për më shumë se 8 dekada në Gjirokastër.

Megjithatë, të gjendur nën panik, shumë banorë kanë dalë jashtë nëpër rrugë, ku kanë kaluar të gjithë natën.

Të gjitha kafenetë, restorantet dhe vende të tjera që ofrojnë shërbime të tilla kanë qenë hapur përgjatë gjithë natës në qytet ndërkohë që rikujtojmë se epiqendra e këtyre tërmeteve ka qenë Janina, në kufi me Gjirokastrën. /Blitz.al/

Shperndaje