Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Gjermani – Sulm me armë në një kinema. Dyshohet për akt terrorist

Gjermani – Sulm me armë në një kinema. Dyshohet për akt terrorist
June 23
17:27 2016

Sulm me armë në një kinema në qytetin Viernheim të Gjermanisë.

Sipas asaj që raportojnë mediat gjermane një person i maskuar dhe i armatosur me pistoletë ka hyrë në kinemanë “Kinopolis” dhe ka filluar të qëllojë ndaj të pranishmëve.
Nga informacionet e para thuhet se ka rreth 25 persona të plagosur, por situata ende është e paqartë.
Policia ka arritur të ndërhyjë dhe të eliminojë agresorin.

Nuk ka ende informacion të saktë nëse kemi të bëjmë me një aksion kriminal të izoluar, apo me një akt terrorist.

(vijon)

Komento
Etiketimet
Shperndaje