Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Genc Alizoti jep dorëheqjen nga detyra: Për arsye familjare

Genc Alizoti jep dorëheqjen nga detyra: Për arsye familjare
October 08
15:12 2016

Drejtori i Hekurudhave, Genc Alizoti, ka dhënë dorëheqjen nga ky post. Ai e morri këtë detyrë në Tetor të vitit 2013, pas ardhjes në pushtet të koalicionit PS-LSI, si përfaqësues i Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Shkak i dorëheqjes nga ky post, sipas Alizotit janë bërë disa shkaqe familjare. Dorëheqja është pranuar nga ministri i Transporteve, Sokol Dervishaj.

Më parë, Genc Alizoti ka qenë Prefekt i Durrësit, post që e ka mbajtur nga viti 2009 deri në 2013-ën. /Blitz.al/

Komento
Etiketimet
Shperndaje