Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

FSHF, lista e plotë e transferimeve zyrtare të klubeve shqiptare në janar

FSHF, lista e plotë e  transferimeve zyrtare të klubeve shqiptare në janar
February 01
14:24 2017

Pas përfundimit të periudhës dimërore të transferimeve 1 janar-31 janar 2017 (ora 00.00), korrektësisht dhe brenda limitit minimal të parashikuar në Rregulloren e Aktivitetit, Sektori i Garave në FSHF, si përherë ka publikuar të gjithë emrat e futbollistëve të cilët kanë marrë konfirmimin e plotë zyrtar nga sistemi për të luajtur me skuadrat ku dhe janë federuar. Ndërkaq, siç do të ndiqni edhe nga tabelat respektive për secilën skuadër, priten edhe konfirmimet e ITC-së nga Federatat përkatëse ku ka qenë së fundmi futbollisti i federuar (për lojtarët e ardhur nga jashtë), të cilat janë vetëm plotësim dokumentacioni për lojtarin përkatës. Vetëm me ardhjen e ITC (kartonit ndërkombëtar të transferimit) lojtari mund të aktivizohet me skuadrën përkatëse ku ka ardhur. Këto janë konfirmet e fundit për federimet ndërkombëtare për Kategorinë Superiore dhe atë të Parë, ndërsa për Kategorinë e Dytë, ato përfundojnë 5 ditë përpara rifillimit të kampionatit.

 

Shperndaje