Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Frikë në Gjermani, 2 shpërthime në impiantet kimike

Frikë në Gjermani, 2 shpërthime në impiantet kimike
October 17
16:02 2016

 Flitet për të paktën 4 të plagosur dhe një numër ende të papërcaktuar të humburish nga 2 shpërthime të ndodhura në 2 impiante kimike të “Basf” në Ludwigshafen e Lampertheim, Gjermani.

Banorët në zonat përreth janë këshilluar të mbajnë dritaret e shtëpive të mbyllura dhe të fikin ventilatorët apo kondicionerët.

Nuk ka ende informacion të detajuar për shkaqet e shpërthimeve, por autoritetet shfaqin shqetësimin për ndotjet toksike. /Blitz.al/

shp1 shp3

Shperndaje