Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Frika ndaj terrorizmit, ja urdhri që ka dhënë Franca për plazhet!

Frika ndaj terrorizmit, ja urdhri që ka dhënë Franca për plazhet!
July 28
16:43 2016

Duke qenë se Franca është prekur tanimë dy herë nga sulmet terroriste, qeveria franceze ka marrë masa të reja për sigurinë në plazhe.

Sipas një urdhri, çantat e mëdha si dhe çantat e shpinës nuk do të lejohen më në plazhe.

Vendimi është marrë nga propozimi i Kryebashkiakut të Kanës dhe do të vlejë deri në 31 tetor 2016./Blitz.al/

Shperndaje