Blitz

 Breaking News

(Foto)Rrëzohet helikopteri mbi një ndërtesë në New York!

(Foto)Rrëzohet helikopteri mbi një ndërtesë në New York!
June 11
09:55 2019

Një helikopter është përplasur me çatinë e një gradaçele 54 katëshe në qendër të Manhattan, New York. Piloti, i cili ishte vetëm në bord ka ndërruar jetë. Incidenti ndodhi jo larg nga Times Square, në kryqëzimin e rrugës së 51 dhe Avenue. Sipas rindërtimit të ngjarjes, përplasja i detyrohet një uljeje të emergjencës.

Piloti që  vdiq në përplasje quhej Tim McCormack dhe punonte për Daniele Bodini, themelues i shoqërisë imobiliare amerikane ‘American Continental Properties Group. Ishte konsideruar si pilot veteran mjaf i stërvitur dhe me një njohje të thellë të zonës së New York, ku kishte fluturuar për shumë vite./Blitz.al/

Share