Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Ylli Manjani nxjerr urdhrin për të nisur hetimet për truallin në Gjirin e Lalzit

(Foto) Ylli Manjani nxjerr urdhrin për të nisur hetimet për truallin në Gjirin e Lalzit
September 21
16:45 2016

Nga Anduena Llabani

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka dhënë urdhër për hetim administrativ lidhur me sqarimin e situatës së pronësisë mbi truallin në Gjirin e Lalzit, ku do të investonte shoqëria OMNIX (shoqëria e biznesmenit libanez). Ministri ka urdhëruar mbledhjen e informacionit zyrtar nga arkiva e Agjencisë së Trajtimit të Pronës (ATP)./Blitz.al/

Urdhër i Ministrisë së Drejtësisë:

12204424_1254000184623117_1874743588_o

 

Shperndaje