Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Uragani “Michael” godet Amerikën, dëmet janë katastrofale

(Foto) Uragani “Michael” godet Amerikën, dëmet janë katastrofale
October 11
19:21 2018

Uragani “Michael”, më i forti që ka goditur ndonjëherë shtetin e Florida-s në SHBA, solli pasoja katastrofale jo vetëm materiale por edhe në njerëz.

Shpejtësia e erës gjatë të mërkurës arriti deri në 250 km/h dhe bëri që dallgët e detit të shkaktonin shkatërrim dhe përmbytje. Në pamjet e mëposhtme mund të shihni pikërisht shtëpitë përgjatë bregdetit të Floridas që goditen nga dallgët, varkat të cilat gjenden të shkatërruara shumë larg vendeve ku ishin fillimisht, çatitë e shtëpive të rëna, objekte të ndryshme nëpër rrugë të dala jashtë funksionit apo edhe përmbytjet massive.

Komento
Shperndaje