Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Krimet e Rënda: Raporti për Shullazin, Rroshin dhe Çakon dëmtoi hetimet

(Foto) Krimet e Rënda: Raporti për Shullazin, Rroshin dhe Çakon dëmtoi hetimet
October 12
15:10 2016

Nga Anduena Llabani

Burime për Blitz.al kanë treguar se drejtuesi i Prokurorisë për Krime të Rënda ka thirrur përfaqësuesit e PAMECA-s, pas publikimit të raportit të tyre më të fundit në media, në të cilin është prezantuar qëndrimi se:

  1. Raporti ka dëmtuar hetimin për çështje konkrete.
  2. Raporti konsiderohet si ndërhyrje në hetimin në çështje konkrete të prokurorisë, për më tepër jashtë objektit të punës së projektit.
  3. Ka dëmtuar imazhin e institucionit PAMECA.
  4. Nga ana e tyre, përfaqësuesit e misionit kanë deklaruar se për rezultatet e raportit i janë referuar medias.
  5. Dëgjoi deklaratat e ministrit në media dhe nxori konkluzione për çështjet me delikate.
    Thirren në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ata që hartuan raportin kundër prokurorit të Përgjithshëm./Blitz.al/

a1 a2 a3

Shperndaje