Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Incident gjatë meshës në Poloni, rrëzohet Papa Françesku

(Foto) Incident gjatë meshës në Poloni, rrëzohet Papa Françesku
July 28
12:55 2016

Atit të Shenjtë i ka ndodhur një incident jo fort i këndshëm pasi ai është rrëzuar gjatë meshës që mbante në Poloni ndërkohë që një audiencë shumë e gjerë e ndiqte në kohë reale.

Gjatë kohës që Papa ka qenë duke ecur drejt altarit të sallës, është penguar dhe kjo e ka bërë të rrëzohet. Vlen për tu thënë se kjo ishte vizita e tij e parë në Poloni në një vend ku popullsia është kryesisht katolike.

Kjo vizitë do të zgjasë 3 ditë ndërkohë që Papa do të vizitojë kishat më të njohura katolike dhe do të bisedojë me një grup katolikësh të rinj.

Shperndaje