Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Fushë Arrëz- Rrëshkitje të mëdha të dheut, pritet evakuimi i fshatit

(Foto) Fushë Arrëz- Rrëshkitje të mëdha të dheut, pritet evakuimi i fshatit
March 11
13:43 2018

Një rrëshkitje e madhe dheu ka ndodhur sot në Fushë Arrëz, e cila ka marrë me vete kasollet e fshatit Dardhë dhe  po mbërrin drejt banesave të banueshme. Nga momenti në moment pritet edhe evakuimi i banorëve të cilët janë në panik.

Rrëshktija e dheut ka ndodhur si shkak i erozionit, dhe në zonë janë prerë pothuajse të gjitha pemët. Disa nga banorët e këtij fshati edhe natën e mbrëmshme e kanë kaluar jashtë nga frika.

Fotot nga Syri,net

 

Komento
Shperndaje