Blitz

 Breaking News

Forcat Detare shpëtojnë peshkarexhën me katër persona!

Forcat Detare shpëtojnë peshkarexhën me katër persona!
February 13
14:47 2018

Pak minuta më parë, Forcat Detare kanë shpëtuar jë peshkarexhë me katër persona në bord pranë Llamanit.

Sipas burimeve zyrtare, peshkarexha “Andi 2” me tonazh 100 ton kishte kërkuar ndihme në Qendrën Ndërkombëtare të Operacioneve Detare, “QNOD”.

Anija e Forcës Detare “Bora” shkoi në vendngjarje duke u ardhur në ndihmë ekuipazhit dhe peshkarexhës. Peshkarexha me problem në motor u ankurua në bazën e Porto Palermos. /Blitz.al/

Share