Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Flet djali i ish-deputetit që shkaktoi aksidentin në Kamës. Këto janë fjalët e tij…

Flet djali i ish-deputetit që shkaktoi aksidentin në Kamës. Këto janë fjalët e tij…
September 27
10:39 2016

Arnold Kola, i cili u arrestua nga policia menjëherë pasi shkaktoi një aksident të rëndë në Kamëz që përfundoi me vdekjen e një efektivi policie, u konstatua që teksa drejtonte mjetin ishte në gjendje të dehur.

Burime nga policia kanë thënë se kur është marrë në pyetje, i riu ka qenë në gjendje shoku. “Kam parë dritat e makinës që kisha përballë. Isha me shpejtësi. Edhe pse u mundova të frenoja, nuk munda”.

Nga hetimet e policisë ka rezultuar se Arnold Kola ka qenë duke ecur me mbi 130km/orë. Ai ka qenë edhe më herët i arrestuar për drejtim mjeti në gjendje të dehur. /Blitz.al/

Shperndaje