Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Fier: Flakët e shumta djegin kodrat me ullinj, ndërhyhet me helikopter për të shuar zjarrin

Fier: Flakët e shumta djegin kodrat me ullinj, ndërhyhet me helikopter për të shuar zjarrin
August 04
18:01 2016

Vetëm para pak minutash është raportuar nga News 24 se në Frakull të Fierit flakët e zjarrit kanë përfshirë kodra të tëra me ullinj.

Nga raporte paraprake bëhet me dije se deri në orën 17:30 është djegur një sipërfaqe prej 6 hektarësh.

Për të shuar zjarrin është dashur ndihma e helikopterëve të zjarrfikëses, ndërkohë që policia ka nisur të hetojë për shkaqet e ngjarjes. /Blitz.al/

Shperndaje