Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ferit Keta nuk njeh humbje , siguron fitoren e 11-të ndaj boksierit turk

Ferit Keta nuk njeh humbje , siguron fitoren e 11-të ndaj boksierit turk
September 09
08:43 2018

Boksieri shqiptar, Ferit Keta ka fituar duelin ndaj turkut Fatih Mehmet Karkus në përballjen e zhvilluar në Dibër të Madhe të Maqedonisë. Për Feritin kjo ishte fitorja e 11-të dhe ai nuk njeh asnjë disfatë në boksin profesionist duke qenë i përsosur.

Raundi i pestë rezultoi deçiziv për 29-vjeçarin shqiptar i cili falë grushteve të fortë, detyroi kundërshtarin turk, t’i hapë udhë fitores. Pesë raunde kanë mjaftuar që Ferit Keta të shpallej fitues ndaj boksierit turk.

Burimi:Ballkanweb

Komento
Shperndaje