Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Evakuohet Parlamenti turk, dyshime për sulm

Evakuohet Parlamenti turk, dyshime për sulm
July 18
15:30 2016

Një alarm për një sulm të armatosur të mundshëm në Parlamentin e Turqisë ka bërë që ndertesa të evakuohet menjëherë.

Ziya Pir nga partia pro-kurde PPD në një status në Twiter ka shkruar se nga një burim i panjohur janë dhënë informata se parlamenti do të sulmohet dhe deputetët janë  larguar me nxitim nga ndërtesa.

Mësohet se Parlamenti është mbyllur për momentin dhe para ndërtesës janë parkuar disa vetura të zjarrfikëses.

İhbarın kaynağı bilinmiyor fakat milletvekilli bürolarının bulunduğu binadaki çalışanlar binayı terk etti/ediyor

— Ziya Pir (@ziyapir) July 18, 2016

Burimi: Balkan Web

Shperndaje