Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Euro 2016”, UEFA dënon Shqipërinë

“Euro 2016”, UEFA dënon Shqipërinë
June 21
22:14 2016

Ndëshkimi i parë për Kombëtaren Shqiptare gjatë pjesëmarrjes në Kampionatin Europian është dhënë. Shqipëria është dënuar me 20 mijë euro gjobë!

Lajmi i është komunikuar Federatës Shqiptare të Futbollit. Masa financiare është vendosur për shkak të hedhjes së një fishekzjarri në fushën e lojës nga tifozët shqiptarë që gjendeshin në stadiumin e Lionit.

Etiketimet
Shperndaje