Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“Euro 2016” një ogur i mirë, Shqipëria fiton disa pozicione në ranglistën e FIFA-s

“Euro 2016” një ogur i mirë, Shqipëria fiton disa pozicione në ranglistën e FIFA-s
July 14
11:20 2016

Përfaqësimi në Kampionatin Europian të Futbollit, por dhe ndeshjet miqësore të zhvilluara përgjatë muajit Maj,  e kanë ndihmuar Shqipërinë të shënojë rritje në ranglistën e FIFA-s.

Mësohet se Kombëtarja Shqiptare ka fituar 5 pozicione, duke u renditur në vendin e 37-të me 739 pikë. Muajin e kaluar, kuqezinjtë renditeshin në vendin e 42-të.

Etiketimet
Shperndaje