Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Erdogan nuk ndalet, mbyllen 130 media turke!

Erdogan nuk ndalet, mbyllen 130 media turke!
July 28
09:53 2016

Autoritetet turke kanë njoftuar se janë mbyllur më shumë se 130 media pasi sipas qeverisë turke këto të fundit kanë ndihmuar në puçin e shtetit që u organizua disa ditë më parë.

Ndërkohë sipas CNN-it turk thuhet se në total deri më tani janë 726 oficerë dhe 1684 ushtarak të cilët janë arrestuar.

Por sërish, ajo çka ka bërë më tepër bujë është mbyllja e 16 kanaleve televizive dhe 45 gazetave turke. Ndërkohë aleatët perëndimorë të Turqisë kanë nisur të shqetësohen për cënimin e të drejtatave të njeriut. /Blitz.al/

 

Shperndaje