Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Emiljano Shullazi transferohet në Tiranë, kërkon lirinë në Apel

Emiljano Shullazi transferohet në Tiranë, kërkon lirinë në Apel
May 07
16:39 2016

Emiljano Shullazi, i cili pak ditë më parë u transferua në qelinë e burgut të Elbasanit, nën masa të forta sigurie, është sjellë së fundmi në Tiranë. Ai ishte në burgun 302 bashkë me bashkëpunëtorët e tij Blerim Shullazi dhe Gilmando Dani, kur u vendos për transferimin e tyre në burgje të ndryshme.

Pas kthimit sërish në Tiranë, i akuzuari për gjobëvënie dhe marrje të pasurive përmes kërcënimeve, pritet të kërkojë në Gjykatën e Apelit lirimin e tij ose procedim në gjendje të lirë.

Komento