Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Eliminatore “Rusi 2018”, Kosova nis me barazim debutimin në arenën botërore

Eliminatore “Rusi 2018”, Kosova nis me barazim debutimin në arenën botërore
September 05
22:58 2016

Në takimin e parë në një garë zyrtare përfaqësuesja e Kosovës e ka mbyllur ndeshjen me një barazim (1-1).

Ekipi i Kosovës e filloi mirë takimin, por në një moment pakujdesie në mbrojtje në minutën e 18-të finlandezët shënuan golin e parë.

Nuk ka vonuar dhe në gjysmën e dytë Kosova ka kërkuar golin e barazimit i cili u realizua në minutën e 60-të nga Valon Berisha.  Kosova arriti të fitojë pikën e parë në Eleminatore “Rusi 2018”.

Ndeshja e ardhshme e Kosovës, është ajo më 6 tetor ndaj Kroacisë./Blitz.al/

Shperndaje