Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Elbasan- Ngroheshin me qymyr, asfiksohet çifti dhe vajza e tyre

Elbasan- Ngroheshin me qymyr, asfiksohet çifti dhe vajza e tyre
February 19
09:34 2019

Gjatë mesnatës në Qendrën Spitalore në Elbasan janë paraqitur në gjendje kritike tre pjestarë të një familje që ishin asfiksuar nga çlirimi i gazrave të qymyrit që përdornin për ngrohje .

Burime spitalore bënë me dije se çifti Xhevit Shoshi 61 vjeç dhe Evgjeni Shoshi 53 vjeçe si dhe e bija e tyre 33- vjeçe Eriselda Shoshi kanë mbërritur në spitalin e Elbasanit në gjëndje të rëndë .Sipas të njëntave burime çifti dhe e bija kanë rrezikuar jetën si pasojë asfiksimit .

Të tre personat banues në lagjen 28 Nëntori në Qytetin e Elbasanit janë paraqitur në gjendje të rëndë në Spitalin e Elbasanit si pasojë e asfiksimit dhe falë ndihmës së menjëhershme të mjekëve ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Ky është rasti i tretë në pak muaj që në spitalin e Elbasanit paraqiten raste të rënda të asfiksimit të shtetasve nga pakujdesia si pasojë e harresës së mangallit me qymyr ndezur në mesin e dhomës së gjumit gjatë natës. Fatmirësisht personat në fjalë kanë arritur ti shpëtojnë situatës kritike të krijuar nga çlirimi i gazrave mbytës dhe menjëherë kanë kërkuar ndihmë duke u transportuar me urgjencë drejt Spitalit të Elbasanit ku dhe kanë marrë ndihmën urgjente dhe ndodhet jashtë çdo rreziku për jetën.

Burimi:Ballkanweb

Share