Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Eksploziv në Sarandë makinës së aktivistit të PD-së

Eksploziv në Sarandë makinës së aktivistit të PD-së
April 17
10:12 2016

Spiro Vaso është i njohur si avokati aktivist i Partisë Demokratike për Sarandën. Në orën 01:50 të ditës së sotme, makina e tij tip Benz ka shpërthyer.

Hetimet paraprake treguan se makina ka shpërthyer duke përdorur lëndën eksplosiv të llojit tritol. Nga ky shpërthim ka pasur vetëm dëme materiale. Spiro Vaso ka bërë njoftimin nëpërmjet faqes së tij në Facebook. Motivet e vendosjes së tritolit në automjetin e tij nuk janë bërë ende të ditura.

Etiketimet
Shperndaje