Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Efekti CR7, Real Madrid humbi një million ndjekës në Twitter, po me Juventusin çfarë ka ndodhur ?

Efekti CR7, Real Madrid humbi një million ndjekës në Twitter, po me Juventusin çfarë ka ndodhur ?
July 12
15:46 2018

Cristiano Ronaldo në Juventus është parë si tranferimi i shekullit. Një veprim i projektuar deri në detaje dhe i studiuar shumë mirë nga Juventus për të kthyer një atë që quhet si një mrekulli sportive.

Ky transferim i portugezit ka patur mjaft efekte dhe po përhapen me shumë shpejtësi në fushën e sportit. Kjo duket mjaft mirë edhe në rrjetet sociale sepse po të bësh një krahasim mes ndjekësve të Real Madrid dhe ata të Juventusit para dhe pas transferimit.  Llogaria zyrtare e tëitterit të Klubit Spanjoll ka humbur pothuajse 1 milion ndjekës në më pas se 24 orë. Arriti nga 31.97 milion të martën e kaluar në 31.02 në orët e para të mëngjesit këtë muaj, rreth 3% me pak.  Juventusi ka patur efekt të kundërt efekt të kundërt në dy ditë ai ka arritur të fitojë rreth 1.1 milion ndjekës dhe tani ka 6.16 milionë rritje prej 20%.

Pra Ronaldo nuk ka të bëjë vetëm më çështjen e lojës por edhe atë të marketingut.

 

 

Komento
Shperndaje