Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Edi Rama: “I lumtur për popullin turk dhe për mikun tim, presidentin Erdogan”

Edi Rama: “I lumtur për popullin turk dhe për mikun tim, presidentin Erdogan”
July 16
09:48 2016

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka përdorur Twitter-in për t’i dhënë mbështetjen mikut të tij, presidentit turk Tajip Erdogan.

Rama shkruan: “I lumtur për popullin vëlla të Turqisë dhe mikun e çmuar Presidentin Erdogan për daljen me sukses të plotë nga një natë tejet e vështirë!”

Statusi i Ramës vjen pak orë pas përfundimit të grushtit të shtetit në Turqi, ku Erdogan është rikthyer përsëri si President i vendit.

Shperndaje