Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Edi Rama: ”Donald Trump, një rrezik për marrëdhëniet SHBA-Shqipëri”

Edi Rama: ”Donald Trump, një rrezik për marrëdhëniet SHBA-Shqipëri”
April 08
11:47 2016

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin “Zona B”, ka thënë se nëse Donald Trump zgjidhet president i SHBA-së, do të rrezikohen marrëdhëniet midis SHBA-së dhe Shqipërisë.

Kjo deklaratë e Ramës është komentuar nga mediat e huaja, si “New Tork Times”, “Abc News” dhe shumë të tjera.  Gazeta “New York Times” në dukje se kryeministri nuk u referohet republikanëve, por  një karakteri që ka ngjallur shumë shqetësime tek ata. Për këtë arsye republikanët duan të votojnë Hillary Clinton.

Javën e ardhshme Edi Rama do të bëjë një vizitë në Uashington ku do të takohet me Presidentin Obama dhe Zv.Presidentin Joe Biden.

Komento
Etiketimet
Shperndaje