Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

“E premtja e zezë” apo një “E premte e zbrazët”?

“E premtja e zezë” apo një “E premte e zbrazët”?
November 25
16:06 2016

“Black Friday” është dita kur të gjitha dyqanet pësojnë ulje marramendëse në të gjithë botën. Pritej që të gjitha dyqanet dhe qendrat tregtare të ishin të tejmbushura me klientë të cilët do të përfitonin nga blerjet dhe uljet në këtë ditë.

Edhe pse të hapura që në orët e para të mëngjesit shumë pak dyqane kanë pasur radhë të gjata. Këtë vit, një numër jashtëzakonisht të madh blerjesh ka pasur online. Sipas statistikave, vizitat dhe fluksi në faqet e markave të ndryshme është rritur me 50 % ditën e sotme.

Britanikët pritet që të shpenzojnë rreth 2 miliardë dollarë ditën e sotme ose ndryshe rreth 1.5 milionë në minutë.  “Black Friday” apo një “Blank Friday” (e premte e zbrazët)? /Blitz.al/

s1 s2 s3 s4

Komento
Shperndaje