Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

E pabesueshme! Ja çfarë është gjetur në trupat e viktimave të Brukselit

E pabesueshme! Ja çfarë është gjetur në trupat e viktimave të Brukselit
March 24
14:04 2016

Tashmë që gjendja është duke u normalizuar, mjekët ekspertë janë duke u kujdesur për trupat e viktimave, por edhe të të dëmtuarve, në mënyrë që të gjejnë ndonjë provë tjetër për ngjarjen.

Ajo çka ka habitur mjekët përgjegjës është se në trupat e viktimave, por edhe te disa të plagosur, janë gjetur objekte të forta metali, si dhe copa hekuri dhe vida të vogla.

Autoritetet mjeko-ligjorë kanë bërë me dije se bombat me vida janë përdorur për ta maksimizuar dhimbjen te personat e prekur. Ata kanë postuar edhe foto ku shihen qartë copëzat e metalit që kanë shoqëruar bombat.

 

Komento
Shperndaje