Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

E mbani mend djalin që po vdiste nga uria? Shikoni si duket sot!

E mbani mend djalin që po vdiste nga uria? Shikoni si duket sot!
March 26
12:40 2016

Ndërkohë që punonte për të ndihmuar fëmijët në Nigeri, një punonjëse sociale, Anja Ringgren Loven nga Danimarka, takoi një djalë të vogël, të cilit i publikoi një foto që preku të gjithë publikun në rrjetet sociale.

Ky fëmijë i vogël ishte braktisur nga prindërit e tij, ndaj dhe kushtet në të cilat po mbijetonte ishin të tmerrshme në momentin që u gjet nga punonjësja sociale.

Për 8 muaj me radhë, Anja i siguroi djaloshit të vogël kujdes dhe asistencë mjekësore. Sot mund të shohim rezultatet e gjithë dashurisë që kjo punonjëse i ka dhënë djalit që po vdiste urie. Edhe pse shanset që djali i vogël të mbijetonte ishin të vogla, ai ia doli dhe tanimë është stabilizuar krejtësisht. Ai duket i shëndetshëm, i lumtur dhe plot jetë.

E mbani mend djalin që po vdiste nga uria? Shikoni si duket sot!

Komento
Shperndaje