Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Dy tërmete lëkundin Shqipërinë, s’ka të lënduar

Dy tërmete lëkundin Shqipërinë, s’ka të lënduar
October 30
11:27 2016

Të dhënat e publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, flasin për dy tërmete të regjistruara gjatë natës në vendin tonë.

Mësohet se tërmeti i parë me magnitudë 2.7 ballë është ndier rreth orës 00:59 në veri të Bulqizës. Ndërsa i dyti, me magnitudë 2.1 ballë, është ndier në Burrel.

Fatmirësisht, tërmetet nuk kanë shkaktuar të lënduar. /Blitz.al/

Komento
Etiketimet
Shperndaje