Blitz

 Breaking News

Dy tërmete brenda pak orësh në Shqipëri, këto janë vendet ku u ndjenë më shumë

Dy tërmete brenda pak orësh në Shqipëri, këto janë vendet ku u ndjenë më shumë
November 29
09:44 2017

Dy lëkundje tërmeti janë regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në dy zona të vendit. Sipas të dhënave bëhet fjalë për një tërmet me magnitudë 2.6 ballë që ka tronditur qytetin e Kukësit rreth orës 3:00 të mëngjesit.

Gjithashtu, sipas IGJEUM, (Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit) lëkundje tërmeti ka pasur edhe në Maliq të Korçës. Tërmeti është regjistruar rreth orës 01:40 me magnitudë 2.7 ballë. /Blitz.al/

 

Share